Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Структурні підрозділи / Управління праці та соціального захисту населення

Управління праці та соціального захисту населення

 

Довідка про виконання плану роботи

управлінням праці та соціального захисту населення за 2019 рік

 

Управлінням праці та соціального захисту населення  в минулому році  було спрямовано свою діяльність на більш повне забезпечення громадян на соціальні послуги та дотримання законодавства в сфері соціального захисту населення.

В межах власних повноважень відділом звернень громадян прийнято 9356 заяв на призначення субсидії та різних видів державних допомог і видано 1082 довідки про перебування чи не перебування на обліку наданих допомог.

З інших  управлінь соцзахисту надійшло 36 справ про переведення  виплат і призначень соціальних послуг в  зв’язку із зміною місця проживання до Калинівського району  і направлено  42 запити  на переведення таких справ.

За 2019 рік  нараховано державну соціальну допомогу малозабезпеченим громадянам на суму 17395,6 тис. грн. 340 сім’ям. Заборгованість на 01.01.2020 р. відсутня. Державну допомогу сім’ям з дітьми – 2380 сім’ям на суму 37511,8 тис. грн. Заборгованості немає. Нараховано державну соціальну допомогу 746 інвалідам з дитинства І – ІІІ групи та дітям-інвалідам до 18 років на суму 17434,8 тис. грн.; допомогу по догляду за інвалідами І – ІІ групи внаслідок психічного захворювання нараховано 120 інвалідам на суму 3341,6 тис. грн. Заборгованості немає.

Протягом 2019 року субсидією по відшкодуванню витрат на оплату житлово-комунальних послуг скористалося 8057 сім’ї. Нараховано житлових субсидій на суму 83936,0 тис.грн. Заборгованість відсутня.

Станом на 01.01.2020 р. надано пільг на житлово-комунальні послуги ветеранам Другої світової війни, ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам військової служби, дітям війни, громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, пенсіонерам охорони здоров’я, культури та освіти, багатодітним сім’ям у розмірі 14209,6 тис.грн., відшкодовано 14209,6 тис.грн., заборгованості на 01.01.2019 р немає. Виплачено компенсацій по наданню пільг постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на відпускні та стипендію, харчування, зубопротезування, медикаменти, оздоровлення – 162 громадянам на суму 375,1 тис. грн.

Станом на 01.01.2020 року заборгованість із заробітної плати на економічно – активних підприємствах у Калинівському районі відсутня. Райдержадміністрація, спеціалісти управління праці та соціального захисту населення активно співпрацюють з керівниками підприємств, організацій з приводу погашення суми боргу і недопущення її зростання. Завдяки вжитими заходами з початку року органами виконавчої влади активізувалась робота з попередження виникненню заборгованості із заробітної плати. Постійно на контролі питання виконання розроблених графіків погашення заборгованості із заробітної плати, підвищення рівня оплати праці, встановлення розміру мінімальної заробітної плати згідно законодавства. Згідно оперативних і статистичних даних та інформації фінансового управління райдержадміністрації заборгованість із заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності та інших соціальних виплат працівникам бюджетної сфери за рахунок державного та місцевих бюджетів станом 01.01.2020 року відсутня.

В районі посилено здійснюється робота щодо сприяння створенню умов для підвищення середньомісячної заробітної плати, забезпечення впровадження роботодавцями встановлених чинним законодавством мінімальних розмірів заробітної плати, погашення заборгованості із заробітної плати, легалізації зайнятості населення та виведення її з тіні. Станом на 01.01.2020 р. у Калинівському районі проведено дванадцять засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де заслухано пояснення 80 суб’єктів господарювання, які за даними персоніфікованого обліку мали ознаки порушень законодавства з оплати праці та соціально – трудових відносин. Управлінням праці постійно здійснюється щоденний, щотижневий та щомісячний моніторинг стану нарахування та виплати заробітної плати по кожному суб’єкту господарювання району та проводяться індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств.

Управлінням постійно проводиться моніторинг укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, систематично вживаються дієві заходи щодо збільшення кола суб’єктів господарювання усіх форм власності, де укладаються колективні договори та посилено контроль за станом виконання прийнятих зобов’язань. За 2019 рік управлінням праці та соціального захисту населення поновлено та зареєстровано 56 колективних договорів підприємств різних форм власності району, 14 змін та доповнень до колективних договорів, укладено 178 колективних договорів. Найбільше працівників охоплено колдоговорами на підприємствах, які за видом економічної діяльності належать до промисловості, сільського господарства, а серед працівників бюджетної сфери – в освіті.

За рахунок субвенції з державного бюджету виплачено компенсації на придбання житла  5 дітям – сиротам, та дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа на суму 1771, 030 тис. грн..

Станом на 01.01.2020 р. на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 1283 учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції і користуються пільгами згідно ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Розпорядженням голови райдержадміністрації 25 учасникам АТО надано матеріальну допомогу на суму 30,7 тис. грн. На обліку для забезпечення санаторно - курортним лікуванням перебуває 48 осіб згаданої категорії. Протягом  2019 року з заявою для отримання грошової компенсації для отримання житла звернулось 3 внутрішньо переміщені особи , які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та 2 особи з інвалідністю ІІ групи внаслідок захворювань, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції.  Призначена їм грошова компенсація буде перерахована на спецрахунки, відкриті на ім’я заявників у відділенні Ощадбанку при надходженні коштів.

Вагома перевірочна  робота проведена  соціальними інспекторами управління. В 2019 році, з метою підтвердження права на призначення державних соціальних допомог,  проведено обстежень – 2070, в 37 випадках відмовлено в призначені. Перевірено 2220 справ одержувачів державної соціальної допомоги, направлено 8012 запитів для перевірки достовірності інформації, задекларованої, набувачами послуг.  За результатами перевірок  у 50 випадках припинено надання допомоги і у 23- не продовжено надання допомоги. Повернуто до бюджетів всіх рівнів тис. грн.

 За минулий рік управлінням праці та соціального захисту населення надано соціальних послуг за 38 бюджетними програмами, адміністровано  29851,7 тис. грн. державного бюджету  та 147640,357  тис. грн. – місцевих бюджетів всіх рівнів.

 

  

Начальник управління

праці та соціального захисту населення

 

райдержадміністрації                                                  Ігор ВИНОГРАДСЬКИЙ

 

РЕЄСТР територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них за жовтень-грудень 2019 року