Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому


Сектор культури

 

В Калинівському районі продовжується робота з реалізації заходів обласних та районних галузевих програм із збереження та використання об’єктів культурної спадщини, розвитку та функціонування української мови, розвитку краєзнавства та традиційної народної культури, сприяння діяльності аматорських колективів.

Забезпечено збереження і розвиток мережі  закладів культури, кадрового потенціалу, створення умов для задоволення інформаційних, освітніх та культурно-мистецьких потреб населення.

Реалізацію державної політики в галузі культури забезпечує 81 заклад культури: 40 клубних установ, 36 бібліотек, дитяча музична школа, 3 музеї, кіновідеомережа.

Мережа закладів культури відповідає соціальним нормативам. 

Клубні заклади району сприяють залученню широких верств населення до надбань традиційної культури та мистецького аматорства.

         В закладах культури району у 2019р. працювало  307 клубних формувань, які нараховують 2778 учасників, з них - 115 формувань для дітей, в яких розвивають свої здібності 1547 дітей.

            В районі функціонує 243 колективів художньої самодіяльності (2328 учасників), в тому числі дитячих колективів – 102 (1388 учасників). Колективів із званням «народний» - 19, «зразковий» - 5. 

Колективи постійно беруть участь в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та районних фестивалях-оглядах, конкурсах, мистецьких акціях, в організації та проведенні різноманітних культурно-мистецьких заходів. 


          У 5 бібліотечних закладах району, які знаходяться в приміщеннях клубних закладів (Калинівській центральній районній бібліотеці, Павлівській сільській бібліотеці-філії, Іванівській сільській бібліотеці-філії, Бережанській сільській бібліотеці-філії, Черепашинецькій сільській бібліотеці-філії), що отримали комп’ютерне обладнання в рамках міжнародної програми «Бібліоміст», відвідувачі мають широкий та безкоштовний доступ до світових інформаційних ресурсів, а також можливість отримання правових онлайн-консультацій за допомогою Skype-зв’язку. 

          В Калинівському районі на державному обліку нараховується 70 пам’яток історії, 67 археології, 9 пам’яток архітектури та містобудування, 1 пам’ятка  монументального і 1 садово-паркового мистецтва, які знаходяться в належному стані, але за необхідності на них проводяться ремонтні та реставраційні роботи. 


В Калинівському районі постійно триває робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури. Станом на 01.01.2020 року використано 5 616  100грн. (5613100 грн. - бюджетні кошти,  940  800 грн. – кошти спеціального фонду).