Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Новини та оголошення / ТОП новини / ОПОРНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ

ОПОРНІ ЗАКЛАДИ ОСВІТИ
29 січня 2020 року

 

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного й культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства та держави.

Реформування шкільної освіти в Україні відбувається стрімко. Одним із позитивних зрушень та одночасно однією зі складових сучасних освітянських змін стало створення опорних шкіл,  що є своєрідним кроком до закладів освіти майбутнього. Головна мета опорних шкіл — забезпечити дітям рівні можливості доступу до якісної освіти.

У рамках реформи децентралізації в державі відбувається моделювання мережі закладів загальної середньої освіти. На сьогодні, заклади загальної середньої освіти можуть отримувати додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього простору. Однак, такі заклади у першу чергу, мають мати статус опорних (опорних шкіл).

 

Опорний заклад освіти – це заклад загальної середньої освіти, що має зручне розташування для підвезення дітей з інших населених пунктів, забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, має сучасну матеріально-технічну і навчально-методичну базу та спроможний забезпечувати на належному рівні здобуття профільної освіти.

 

З метою наближення місця навчання дітей до їхнього місця проживання у відповідному населеному пункті може утворюватися філія закладу освіти. Філія – це територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що не має статусу юридичної особи та діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку. Філія забезпечує здобуття початкової освіти, а також за рішенням засновника – базової середньої освіти. Філія може мати у своїй структурі підрозділ, який забезпечує здобуття дошкільної освіти.

 

Ще в 2016 році відбувся конкурс серед закладів освіти І-ІІІ ступенів на кращий проект опорної школи, за підсумками якого визначено переможця – Корделівську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів с.Корделіка Вінницької області Калинівського району.  Дані результати стали підставою для прийняття рішення Калинівською районною радою про створення опорного навчального закладу на базі Корделівської СЗШ  від 23.12.2016 р. №207.  Однак відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 р. №532 та листа МОН України від 11.05.2017 р. №1/9-258 «Щодо окремих питань функціонування опорних начальних закладів» Корделівська СЗШ не може мати статус опорної школи так як рішення щодо філій опорного закладу не було прийнято.

З метою визначення закладів загальної середньої освіти як філій опорної Корделівської середньої загальноосвітньої школи було проаналізовано мережу освітніх закладів в межах територіального розташування, доступної відстані між населеними пунктами та можливістю підвозу учнів (вихованців) до опорної школи. З урахуванням критеріїв опорної школи, Плану модернізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та створення освітніх округів Калинівського району районній раді було запропоновано розглянути можливість створення філії на базі комунального закладу НВК «ЗЗСО І ст.-ЗДО с.Котюжинці». Перетворення зазначеного  закладу у філію опорного закладу загальної середньої освіти с.Корделівка надасть можливість раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на модернізацію та задоволення освітніх потреб учнів.

31 сесією 7 скликання Калинівської районної ради від 24.12.2019 року було прийнято рішення №615 «Про перейменування, реорганізацію закладів загальної середньої освіти Калинівського району Вінницької області у зв’язку із створенням опорного навчального закладу»

Було прийняте рішення про зміну назви Корделівської СЗШ І-ІІІ ступенів на «Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів с.Корделівка Калинівського району Вінницької області» та реорганізацію комунального закладу «Навчально-виховний комплекс заклад загальної середньої освіти І ступеню-заклад дошкільної освіти с.Котюжинці Калинівського району Вінницької області» шляхом приєднання - тобто визначення одного ЗЗСО як опорного та приєднання до нього іншого ЗЗСО як структурного підрозділу - філії.

Зі створенням опорної школи її філії лише втрачають статус юридичної особи, директори шкіл можуть стати  завідувачами філій, їхній тарифний розряд залишається той самий, втрачаються лише певні повноваження. Зокрема, можливість приймати на роботу педагогічних та технічних працівників філії.

Тож опорна школа цілком вписується у вимоги нових законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», в концепцію Нової української школи.