Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Новини та оголошення / ТОП новини / «Впевнений, що ці дні - і створення української православної автокефальної церкви, і отримання Томосу - увійдуть великими літерами у календар українських перемог», - наголосив Голова Верховної Ради України.

«Впевнений, що ці дні - і створення української православної автокефальної церкви, і отримання Томосу - увійдуть великими літерами у календар українських перемог», - наголосив Голова Верховної Ради України.
22 грудня 2018 року

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в інтерв’ю телеканалу Рада 21 грудня зазначив, що найбільший резонанс і найбільша інтрига точилося навколо проектів законів, що стосуються української православної церкви. «Навколо них була у залі найбільша дискусія, і я гордий з того, що змогли ухвалити позитивне рішення», - сказав він і зауважив, що цьому були величезні перешкоди від так званих «прокремлівських сил» у Верховній Раді. Закон передбачає, що церква, яка має свій духовний центр у країні-агресорі, повинна носити назву тієї країни. За словами А.Парубія, цей закон був давно на розгляді Верховної Ради України, але заключним моментом стало звернення до нього Патріарха Філарета під час Собору, під час створення української автокефальної церкви, щодо його ухвалення. «Він (Філарет) попросив, щоб Верховна Рада зробила свій крок до підтримки української православної церкви, - сказав Голова Парламенту. - У цьому законі визначається, що Україна має свою православну церкву, і є неприйнятним, коли церква, яка управляється країною- агресором, має таку ж саму назву».

Тому саме цим законом чітко забороняється і визначається, що та церква може називатися російською православною церквою. «Люди повинні знати, яка це церква, і повинні її чітко ідентифікувати», - наголосив А.Парубій. Він підкреслив, що також передбачається неможливість наявності капеланів від російської православної церкви у військових підрозділах і військових частинах. «Воїни на передовій мають відчувати навіть у молитві підтримку православної церкви», - зазначив Голова Верховної Ради .

А.Парубій повідомив, що Вселенський Патріарх Варфоломій запросив його до Стамбулу разом з Президентом України і Митрополитом Епіфанієм для участі у церемонії отримання Томосу 6 січня 2019 року. «Це заключний етап світлого шляху, фундаментальний етап - отримання Томосу з рук Всесвятійшого Вселенського патріарха Варфоломія. Впевнений, що це великий для всіх християн день», - сказав він і додав, що «питання церкви – це питання не лише релігії, це ще і питання безпеки, і ідентичності».

«Впевнений, що ці дні - і створення української православної автокефальної церкви, і отримання Томосу - увійдуть великими літерами у календар українських перемог», - наголосив Голова Верховної Ради України.