Головна / Новини та оголошення / Архів новин / Вінниччина отримала 53 млн грн державної субвенції для функціонування телемедицини у закладах охорони здоров’я області

12 листопада 2020 року

Про це повідомив голова ОДА Сергій Борзов.

«Телемедицина – це не просто обмін дистанційними повідомленнями між медиками. Це комплекс дій і технологій. Заради людського життя», — переконаний посадовець.

Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам людей потрібна невідкладна допомога. Коли фельдшер приїде у село до хворого, зможе зробити йому кардіограму на місці, він може дивитись на кардіограму і сумніватись, чи варто везти пацієнта до лікарні. Тому він одразу передає кардіограму до фахівця, який моментально консультує. Для цього потрібно мати сучасний кардіологічний комплекс, який забезпечує віддалену висококваліфіковану ЕКГ-діагностику. Це якісна реєстрація електрокардіограми, а потім передача її для аналізу і віддаленої консультації спеціаліста, незалежно від місця знаходження пацієнта і медичного працівника.

Це лише один приклад, на що йде державна субвенція, зазначає Сергій Борзов.

За словами керівника регіону, 53,3 мільйони виділили для функціонування телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінниччини: 47,07 млн.грн - з державного бюджету і 5,23 млн.грн - співфінансування з місцевих бюджетів.

Передбачено закупити обладнання для функціювання системи телемедицини у закладах охорони здоров’я Вінницької області, шляхом розширення дата- центру КНП «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на суму 29,97 млн.грн.

У 2020 році для придбання обладнання завершена процедура закупівлі в системі «Прозоро».

Обладнання буде закуплено і поставлено до кінця грудня 2020 року.

180 амбулаторій отримають 203 комплекти телемедичного обладнання:
1) оглядова цифрова камера,
2) дермоскоп,
3) монітор життєво важливих показників,
4) дванадцятиканальний електрокардіограф,
5) спірометр.

Торік закупили 37 комплектів, а цього року станом на 10 листопада - 136 комплектів.

Кожен такий комплект зможе врятувати не одне життя.
Бо це одна з можливостей сімейної медицини та швидкої медичної допомоги вчасно допомогти, незалежно від місця знаходження лікаря і пацієнта.