Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Новини та оголошення / Архів новин / Соціальний захист та страховий стаж

Соціальний захист та страховий стаж
4 травня 2020 року

На сьогодні основною умовою призначення пенсії є наявність необхідного страхового стажу, який з 01.01.2020 повинен становити 27 років, з подальшим збільшенням цього показника на 12 місяців щорічно аж до 35 років з 1 січня 2028 року. Отже, ті, хто претендуватиме на пенсію за віком після 2028 року,  повинні будуть підтвердити вже 35 років страхового стажу.

         Страховий стаж можна заробити лише за умови легального працевлаштування. Легальна робота - це належно оформлені трудові відносини або зареєстрований в службі зайнятості відповідно до законодавства трудовий договір з підприємцем. Легальне працевлаштування гарантує одержання відповідної пенсії за віком, по інвалідності та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

         Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та розміру заробітної плати. У разі ж якщо сума вашої нарахованої заробітної плати менше мінімального рівня, ваш страховий стаж становить неповний місяць і розраховується пропорційно нарахованої заробітної плати. Таким чином, виплата заробітної плати „в конверті” позбавляє людину соціального захисту та гідних соціальних виплат.

         Неоформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Виплата зарплати у “конверті” – це не тільки порушення роботодавцем чинного законодавства, а і сам працівник свідомо позбавляє себе права на соціальний захист та пенсійне забепечення, гарантовані державою.