Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Новини та оголошення / Новини / Іванівська ОТГ в черговий раз демонструє успішний приклад впровадження децентралізації шляхом розвитку туристичного потенціалу

Іванівська ОТГ в черговий раз демонструє успішний приклад впровадження децентралізації шляхом розвитку туристичного потенціалу
13 травня 2019 року

 

Днями, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк разом із вінницькими письменниками побували у історичному селі Іванові, колишньому Янові, Калинівського району, на запрошення класика української літератури, видатного гумориста Олега Чорногуза.

Приводом стало те, що Олег Чорногуз, уродженець Іванова, і заступник голови села Ігор Лановий, історик за фахом, ініціювали створення у старому костелі, побудованому графом Холоневським, «Музею чотирьох поетів», уродженців Янова-Іванова: польських поетів Станіслава Мишка-Холоневського, родича графа Холоневського, який товаришував з Адамом Міцкевичем і похований у селі; Стефана Вітвіцького, на слова якого геніальний композитор Шопен написав чимало романсів; українських поетів Віталія Березінського і, власне, Олега Чорногуза.

Ідею створення Музею чотирьох поетів підтримав і сільський голова Михайло Кулик. Музей планують розташувати на другому поверсі історичного костелу, у реконструйованій камінній залі. Такий крок в подальшому слугуватиме розвитку туризму в селі.

Письменники сподіваються, що незабаром на другому поверсі костелу, зазвучить поезія українських і польських поетів, а Іванів стане ще одним європейським туристичним центром, куди спішитимуть люди звідусіль на «Іванівські вечорниці».

Варто відзначити, що костел не єдина історична пам’ятка в Іванові. Зокрема, тут розташовано замок Мишків-Холоневських 1410 року, старовинний костел зачаття непорочної Діви Марії 1780 року, комплекс залізничного вокзалу з унікальною архітектурою, старовинна фортеця, палац у с. Гущинці, меморіальний комплекс «Малий Бабин Яр» та природні панорамні видові майданчики. Крім того, на території громади розповсюджене гончарство, розвинені ремесла та проводяться фестивалі традиційного прикладного мистецтва. Тож напрямок з розробки туристичних маршрутів та розвитку туристичної інфраструктури є доволі привабливим.

Під час зустрічі у селі гості проаналізували загальний стан туристичних об’єктів та визначили першочергові завдання для розвитку туризму. На початку громада має скласти повний перелік об’єктів, так звану «мапу» місцевого туризму і систематизувати їх за туристичними напрямками: релігійні, природні, історичні, архітектурні та інші.

В свою чергу, Олександр Крученюк запевнив, що всіляко сприятиме розвитку туристичного потенціалу громади та створенню музею зокрема.