Розмір шрифту: А А А Колір сайту: А А А Зображення
Параметри Звичайна версія

Параметри шрифту:

Виберіть шрифт: Arial Times New Roman
Інтервал між символами: Стандартний Середній Великий

Параметри шрифту:

Чорним по білому
Білим по чорному
Синім по голубому
Коричневим по бежевому
Зеленим по коричневому

Головна / Новини та оголошення / Новини / Державна екологічна інспекція у Вінницькій області підбила підсумки проведення щорічної акції з благоустрою

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області підбила підсумки проведення щорічної акції з благоустрою
10 травня 2019 року

 

Протягом березня-квітня 2019 року спеціалістами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області у відповідності до розпорядження голови  Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія від 01.02.2019 року № 84 «Про організацію весняної акції з благоустрою та санітарної очистки території населених пунктів» було проведено рейдові перевірки щодо впровадження органами місцевого самоврядування заходів з роздільного збирання побутових відходів та з виявлення фактів незаконного розміщення відходів у несанкціонованих місцях.

Оскільки, відповідно до Закону України «Про відходи» з 01 січня 2018 року заборонено захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів, пріоритетними напрямками для проведення рейдових перевірок визначено території органів місцевого самоврядування, в яких не розпочато реалізацію заходів по забезпеченню виконання вимог статті Закону.

За результатами рейдових перевірок було виявлено низку порушень в частині поводження з твердими побутовими відходами як органами місцевого самоврядування, посадовими особами, так і громадянами. Серед основних порушень: розміщення побутових відходів у несанкціонованих місцях, порушення правил утилізації відходів, відсутність системи для роздільного збирання ресурсоцінних компонентів твердих побутових відходів.

Крім того, відсутність чіткого механізму щодо заборони захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів призводить до порушень експлуатації місць видалення твердих побутових відходів Вінницької області.     

За виявлені порушення до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафів було притягнуто 169 осіб. Загальна сума штрафів складає 78 217 гривень.