Головна / Новини та оголошення / Новини / Обговорили перспективні плани розвитку Пиківської, Байківської та Жигалівської громад Калинівського району

10 січня 2019 року

На виконання доручення Президента України Петра Порошенка щодо перспиктивного плану розвутку громад, 10 січня, у Пиківському сільському клубі відбулося обговорення перспективного Плану розвитку району, зокрема Пиківської, Байківської та Жигалівської територіальних громад.

В обговоренні взяли участь голова райдержадміністрації Володимир Гаврилюк, голова районної ради Василь Поліщук, керівники галузі освіти, медицини району, депутати сільської ради, сільські голови с. Пиків, с. Байківка, с. Жигалівка, а також жителі громад.

На початку зустрічі Володимир Гаврилюк ознайомив присутніх з результатами роботи за 2015-2018 роки, основними принципами якого є модернізація всіх галузей суспільного життя району, щоб створити потужний фундамент росту на наступні роки. Визначено низку першочергових завдань, зокрема:

- модернізація економіки регіону – підвищення ефективності промислового і сільськогосподарського виробництва;

- створення стимулів росту для переробної галузі, а також основи для розвитку інфраструктури зберігання аграрної продукції;

-  активізація інвестиційної діяльності;

- зосередження на питаннях збереження населення, покращення медичного обслуговування, а також посилення уваги до сфери дитинства;

- забезпечення якісної організації обслуговування людей, в тому числі надання адміністративних послуг, оскільки це питання не лише соціальної, а і політичної стабільності;

- реалізація державної політики в оборонній сфері;

- здійснення децентралізації влади;

- заходи з енергоефективності та енергозбереження.

Голова районної ради Василь Поліщук наголосив на потребі покращення не тільки благоустрою всіх соціальних об’єктів громад, а й дорожнього покриття в них, вуличного освітлення та багато інших аспектів.

З основними етапами медичної реформи ознайомила присутніх заступник головного лікаря з медичної частини Світлана Дідур, яка наголосила на тому, що лікарня доброзичлива до людей. І головне завдання лікаря – надання фахової допомоги пацієнтам, в зручних та комфортних умовах.

Про впровадження Нової української школи та вдосконалення системи освіти розповіла  заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації Оксана Блажченко.

Про проведену роботу органами місцевого самоврядування села Пиків за 2018 рік доповів голова Пиківської сільської ради Федір Козак, який доповів:

виконання дохідної частини бюджету 101,2% від планових завдань; Протягом  2016-2018 року проведено поточний ремонт місцевих доріг на суму 430,8 тис. грн. :

За рахунок коштів СТОВ «Маяк» (директор Кірічук В.В.) було асфальтовано вулиці Садова, Дружби, тротуар  від вулиці Миру до вулиці Соборної на суму понад 2млн.грн.

Проведено вуличне освітлення на суму 389,2 тис. грн. з місцевого бюджету.

Проблему  питної води Пиківська сільська рада намагається вирішити за рахунок будівництва  водогону по селі Шепіївка. На виготовлення технічної документації та  на будівництво водогону з сільського бюджету виділено кошти в сумі 200тис.грн. Викопано 2 громадські криниці.

Виконкомом Пиківської сільської ради було облаштовано площадку на польському кладовищі біля пам’ятного знака Яна Потоцького. Наведено благоустрій на територіях кладовищ в селах Пиків та Шепіївка.

Протягом  2018 року з місцевого бюджету надавалась соціальні допомога: на лікування громадян, учасникам АТО, допомога на поховання, допомога  вдовам ЧАЕС, допомога воїнам – афганцям, ветеранам війни та на проїзд хворій з нирковою недостатністю.

Залишаються питання, які потребують вирішення на районному, обласному та державному рівнях у 2019 році: будівництво водогону в с.Шепіївка, поточний ремонт клубу села Шепіївка та будинку культури с.Пиків.

Коротко про проблеми та перспективи розвитку громад доповіли Тетяна Гнатюк та Леся Мороз – голова Байківської та секретар Жигалівської сільських рад.

В ході засідання також піднімались питання щодо роздільного збирання та утилізації твердих побутових відходів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ, благоустрій кладовищ, забезпечення медичного обслуговування населення сіл Пиків та Байківка.

В заключному слові Володимир Гаврилюк проінформував про основні завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо розвитку і розбудови місцевої інфраструктури, закладів соціально-культурної сфери та подальшого розвитку сільських територій на період до 2021 року.

<!--[if gte mso 9]><xml> </xml><xml> Normal 0 21 false false false UK X-NONE X-NONE </xml><xml> </xml> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-bidi-font-family:"Times New Roman";} </style>