На сайті проводяться технічні роботи. Просимо вибачення за можливі тимчасові незручності в користувані.
Попередня Наступна Закрити
Калинівська РДА
Сьогодні п’ятниця, 16 листопада 2018 року.
Про район - Паспорт району

1. Історико - географічна довідка
Калинівський район знаходиться в північній частині Вінницької області, вздовж берегів річки Південний Буг та річки Жердь. Також на території протікають річки Згар, Десна, Снивода, Постолова, які належать до басейну Південного Бугу. Територія району відноситься до  зони  лісостепу. Грунти головним чином мало- і середньогумусні чорноземи, однак на значних площах є опідзолені. Клімат помірно континентальний.
Калинівський район знаходиться в межах Придніпровської височини.  Рельєф району – рівнина з абсолютними висотами  від 240 до 290 м, порізана сіткою рік, ярами і балками. В географічно-структурному відношенні район розташований у західній частині Українського кристалічного масиву.
Калинівський район утворено в 1923 році. Територіально він межує на півночі з Козятинським районом, на північному заході – з Хмельницьким, на південному заході – з Літинським, на півдні - з Вінницьким, на південному сході – з Липовецьким, на сході – з Погребищанським районами.      
Адміністративним центром району є місто Калинівка, яке знаходиться практично в центрі району, за 26 км від Вінниці. Через територію району  проходить електрифікована та три одноколійних дороги. Їх довжина  становить близько 100 км. В районі знаходиться автомобільних доріг всього 384 км, в т.ч. місцевого значення 346,5 км: територіальних - 27,1 км, обласних - 158,9 км, районних – 160,5 км. Основними автотранспортними магістралями є автобусні маршрути обласних сполучень Київ – Вінниця, Біла Церква – Вінниця, Хмільник – Вінниця, Літин – Вінниця, Вінниця – Житомир.
Територія району нараховує 1096 кв.км, що складає 4,2% області.
В районі широко розповсюджені природні мінеральні будівельні матеріали: глина, пісок, суглинок, граніти. Виявлені родовища граніту поблизу сіл Іванів, Гущинці, Писарівка, Черепашинці, поклади каоліну поблизу сіл Байківка, Грушківці. В гранітах Іванівського родовища міститься 25-30% цінного мінералу гранату.
На території Калинівського району знаходиться два заказники для охорони високопродуктивного еталонного насадження сосни, розташовані в Калинівському лісництві. Зоологічна пам’ятка природи „Боброве поселення” створена для збереження цінних рідкісних в області хутрових звірів на річці Згар. В с.Дружелюбівка знаходиться парк-пам’ятка садово - паркового мистецтва „Саджавка” площею 12 га, створений з метою збереження старовинного парку, закладеного в кінці 18 століття. 
Найбільшими селами району є Іванів з населенням 4,5 тис.чол., Павлівка – 3,6 тис.чол., Корделівка – 2,9 тис.чол., Гущинці – 2,5 тис.чол., Пиків – 1,7 тис.чол., Сальник – 1,7 тис.чол.
Згідно статистичних даних в 58-и населених пунктах проживає  58,3 тис. жителів. Працездатного – 30 тис.чоловік. Більше як дві третини населення району, а це  39,3 тис. осіб, проживає у сільській місцевості, що становить 67,4%. В місті проживає 19,0 осіб, що становить 32,6%.
Всього зайнято в сільськогосподарському виробництві 2,5 тис.чоловік (22,7%), в промисловості – 3,0 тис.чоловік (27,2%), в будівництві - 0,3 тис.чоловік (2,7%), на транспорті - 0,5 тис.чоловік (4,5%), в освіті – 2,0 тис.чоловік (18,2%), в охороні здоров’я та соціальній допомозі – 1,0 тис.чоловік (9%). Всього працюючих у всіх сферах економіки                11 тис.чоловік.
Систему місцевого самоврядування в районі представляє міська рада та 28 сільських рад. Створено об’єднану територіальну громаду (ОТГ), в яку ввійшла Калинівська міська  рада та Дружелюбівська сільська рада.

2. Промисловість
Калинівський район має багатогалузевий промисловий комплекс, провідне  місце в якому займає харчова галузь. В районі функціонують промислові підприємства шести галузей промисловості, основними з яких є харчова, машинобудування  і  металообробка, деревообробна, легка, добувна.
Район спеціалізується по виробництву продовольчих товарів. Питома вага виробництва товарів народного споживання  району від загального випуску промислових товарів становить 65,9%.
На території району функціонують підприємства:
- Овечацьке місце провадження діяльності ДП „Укрспирт” - спирт етиловий з харчової крохмаловмісткої сировини;
-  ТОВ „Еко-Сфера”  -  соки, концентрати, безалкогольні напої;
- ПрАТ „Калинівський машинобудівний завод” – обладнання для цукрової, хлібопекарської, молокопереробної галузей, запчастини до сільськогосподарської техніки;
-  ПАТ  „Іванівський спецкар’єр” -  виробництво щебеневої продукції;
- ТОВ «Вінницьке кар’єроуправління» Писарівський кар’єр - виробництво щебеневої продукції;
- ПАТ Калинівське районне підприємство „Агромаш” – виробництво та ремонт грунтообробної сільськогосподарської техніки;
-  ПрАТ „Калина”  -  швейні  вироби;
-  ТОВ «ВФ „Дом” -  столярні вироби (вікна, двері);
-  ТОВ „Термінус” –  столярні вироби (вікна, двері);
-  ТОВ «Діваріо» - виробництво дерев’яних конструкцій;
-  ТОВ „Калинівський молокозавод” -  твердий сир, масло, спред.
-  ТОВ «Солодка хата» - кондитерські вироби.
-  ТОВ „ТРАУ НУТРИШИН УКРАЇНА” – виробництво та реалізація кормів для тварин;
-  ПрАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод» - складське господарство.

 

Підприємствами району за січень – червень 2018 року вироблено промислової продукції в діючих цінах на суму 745,5 млн.грн., що становить 145,6% обсягів минулого року.

 

 

За січень – червень 2018 року  до зведеного бюджету мобілізовано 216,1 млн.грн. (139,9% порівняно з минулим роком), в т.ч. до державного бюджету надійшло 35,4 млн.грн., що становить 52,8%.

Як свідчить аналіз надходжень, найбільше надійшло коштів від сплати податку на доходи фізичних осіб – 99,2тис.грн., ПДВ – 45,2 тис.грн., земельного податку – 11,6 тис.грн., ЄСВ (пенсійний) – 100,4 тис.грн.

Місцевий бюджет виконано на 125% (фактично надійшло 41,1 млн.грн. при плані 32,8 млн.грн.), в т.ч. районний бюджет без ОТГ –  на 120,7%  (26,0 млн.грн. при плані 21,6 млн.грн.).


3. Сільське господарство
Калинівський район по характеру виробництва відноситься до сільськогосподарсько-промислових районів.  Родючість грунтів у середньому становить 56 балів по вмісту гумусу.
Земельні угіддя становлять 108578 га, з них: сільгоспугідь - 82861 га, в т.ч. орної землі - 70327 га.

Сільгосппідприємства району використовують 51104 га ріллі, особисті  підсобні господарства та орендовані ними землі становлять  14556 га,   фермерські  господарства  використовують  2,59 тис.га.
Земель налічується:

  • зайнятих лісом        -       14 552 га
  • ставками                   -       2023 га
  • садами                      -       1243 га
  • пасовищами             -       6890  га
  • сінокосами               -       4433  га

            Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств всіх форм власності в рослинництві є вирощування зернових культур (озима та яра пшениця, ярий ячмінь, кукурудза, горох, гречка) і технічних культур (цукрові буряки, соя, соняшник, озимий ріпак), в тваринництві - виробництво м’яса, молока та яєць.

       

 

           Сільськогосподарськими підприємствами за січень – червень 2018 року:

 

 

вирощено м’яса в живій вазі          -     13519 ц   (103%)

реалізовано м’яса в живій вазі      -     11026 ц    (99,7%)

вироблено молока всього               -     123129 ц  (100%)

                                                                                                                                                 

           Надій на середньорічну корову             -      3998 кг молока  (110%)

Середньодобові прирости ВРХ             –      686 г  (062%)

           Середньодобові прирости свиней         -      324 г  (112%)

 

           Станом на 01.07.2018 року кількість поголів’я становить:

      ВРХ          –     10899 гол.

      Корови     –     3235 гол.

      Свині        –     4111 гол.

      Вівці         –     240 гол.

      Коні          –     80 гол.

      Птиця       –     64672 тис.шт.

      Всього      –     10465 умовних голів

            

  Сільськогосподарську діяльність на території району здійснює 78 агроформування, в т.ч.  сільськогосподарських виробничих кооперативи – 2, приватних підприємств – 9, товариств з обмеженою відповідальністю – 15, дослідних та державних сільгосппідприємств – 5, селянсько – фермерських господарств – 47. Крім того, одноосібних господарств нараховується 17,9 тисяч.

 

В районі є ряд господарств, які займаються певною спеціалізацією, серед них в рослинництві:    

      по вирощуванню та реалізації елітного насіння зернових культур: Уладово-Люлинецька дослідна селекційна станція, ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка, ДП ДГ „Корделівське” с.Корделівка;

    по вирощуванню та реалізації елітного насіння картоплі: Опорний пункт інституту картоплярства УААН;

      по вирощуванню та реалізації репродукційного насіння зернових культур: ПП „Радівське” по ВСГП с.Радівка;

в тваринництві для покращенням продуктивних та племінних якостей сільськогосподарських тварин в районі функціонують племзаводи:

   по розведенню української чорно-рябої молочної породи ВРХ: ПП „Радівське” по ВСГП с.Радівка та ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка;

   по розведенню м’ясної абердин-ангуської породи ВРХ: ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка.

Крім того, працюють  племінні репродуктори:

     по розведенню симентальської породи - СТОВ „Агрофірма „Вахнівка”;

    по розведенню свиней великої білої породи – ДП ДГ „Артеміда”.

 

 

4. Будівництво і транспортно-комунальна мережа


Будівельний комплекс району нараховує 2 будівельних організації: районне дорожнє підприємство „Калинівський Райавтодор”, філія „Калинівська ДЕД” ДП „Вінницяоблавтодор”.
Існує ряд приватних фірм, які здійснюють будівельні та ремонтно – будівельні роботи згідно європейських стандартів, зокрема ПП «Спецмонтаж», ПП «Електромонтаж», ТОВ «Леон-Ш» та інші. 
Транспортний комплекс району представляють такі організаціі: ТОВ „Калинівське АТП - 10509”, приватні фірми ПП „АВ Транс”, ТОВ „Вікинг”, ТОВ „СТО „Автоцентр”, ПП „А.В.Поліщук”, 6 приватних перевізників.
Мережа автомобільних доріг по району складає 384 км, в т.ч. державного значення – 37,5 км. Мережа автомобільних доріг місцевого значення  складає 346,5 км, в т.ч. територіальних – 27,1 км, обласних – 158,9 км, районних – 160,5 км.
Нараховується доріг з твердим покриттям 337,2 км,  асфальтобетоном  і чорним покриттям – 219,7 км, біле шосе – 66,1 км, бруківка – 55,6 км., з ґрунтовим покриттям – 10,1 км.
Усі населені пункти району мають під’їзні дороги з твердим  покриттям та повністю забезпечені автобусним сполученням.

5. Підприємництво

 

Відповідно до Урядових Програм в Калинівському районі продовжується реалізація курсу ринкових реформ, невід’ємною частиною якого є всебічна підтримка розвитку малого та середнього бізнесу.

 

 

Зареєстровано 398 малих підприємств, з них 339 діючих.

Кількість малих підприємств на 10 тисяч населення становить 55 одиниць. 

За січень – червень 2018 року зареєстровано суб’єктів підприємницької діяльності:

         -  фізичних осіб      –  121 чол.

         -  юридичних осіб  –  17 чол.

В сфері малого бізнесу діє 47 селянсько-фермерських господарств (площа земель, які знаходяться в їх користуванні – 2589,3 га).

З метою спрощення процедури надання адмінпослуг населенню та видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, успішно функціонує Центр надання адміністративних послуг Калинівської райдержадміністрації. З початку року через ЦНАП надано 4941 адміністративних послуг.  

Завдяки співпраці місцевих органів влади  з програмою «U-LEAD З Європою» 20.03.2018 року розпочав роботу Калинівський міськрайонний центр надання адміністративних послуг. З початку роботи міськрайонного ЦНАПу видано 573 закордонних паспорти, 176 ID- карток, надано 1118 паспортних послуг.

Впроваджено посади державних реєстраторів в органах місцевого самоврядування з метою отримання кваліфікованих адміністративних послуг для жителів територіальних громад у Мізяківській, Пиківській, Черепашинецькій, Бережанській сільських радах, а також Іванівській та Новогребельській ОТГ

6. Соціально – культурна сфера
На території району виходить друкований засіб масової інформації – районна газета "Прапор перемоги".
Майже 3 тисячі жителів міста і сіл району об’єднані в колективи аматорського мистецтва, які діють у клубних закладах, з них 18 носять високі звання «народних» і 4 «зразкових», які є постійними учасниками районних, обласних, Всеукраїнських фестивалів і конкурсів.
При закладах культури працює 246 клубних формувань та гуртків народної творчості, з них 25 клубів за інтересами, 185 колективів художньої самодіяльності, учасниками яких є 2800 чоловік.
В січні місяці традиційно проводиться театралізоване свято сатири і  гумору, присвячене дню народження поета і гумориста С.Руданського. На День молоді відбувається районний конкурс дитячої та юнацької творчості „Зорепад”. Щороку проводиться районний фестиваль дитячої естрадної пісні „Веселі дзвіночки”, метою якого є пошук і відкриття молодих талантів у різних номінаціях.
В районі  створено 3 музеї. Музейні фонди нараховують понад 2 тисячі експонатів. Існує 149 пам’яток культурної спадщини району, серед яких найвідоміші: Іванівський замок (1596р.), монастир 18 століття та римо-католицький костьол Діви Марії (1780р.), Новогребельська Михайлівська церква (1701р.), Пиківський костьол Пресвятої Трійці (1777р.).

В районі функціонує:
Бібліотек                                                                                                                 36
Бібліотечний фонд району                                                           402565 тис.примірн.
Всього працівників бібліотек                                                                           55 чол.
Будинків культури                                                                                                 23
Сільських клубів                                                                                                    17
Кінозалів                                                                                                                 1
Всього працівників клубних установ                                                              66 чол.
Кількість дитячих музичних шкіл                                                              1 (292 діт.)
Викладачів музичних шкіл                                                                             30 чол.
Всього в системі культури працює                                                                179 чол.
Всього закладів культури                                                                                       81

Калинівська земля багата літературними, науковими та політичними діячами. В с.Хомутинці народився фольклорист С.В.Руданський, в селах Мончинці та Іванів – українські письменники С.П.Колеснік та О.Ф.Чорногуз, в с.Мізяків – краєзнавець, історик та етнограф В.В.Боржківський, в с.Пиків – художник Атлантов В.М.
Серед наших земляків були і є відомі вчені. Це відомий український вчений селекціонер Л.Л.Семполовський та засновник Уладово-Люлинецької  дослідно-селекційної станції  доктор юридичних наук В.І.Семчик. Сьогодні працює на Уладово-Люлинецькій дослідно-селекційній станції доктор сільськогосподарських наук Розводовський А.М.

7. Гуманітарна політика


В районі функціонує Калинівський технологічний технікум, в якому студенти здобувають освіту з 6-и спеціальностей: технік-технолог, модельєр-конструктор, бухгалтер, технік-механік, технік-електрик, фахівець з перукарського мистецтва та декоративної косметики. У 2016 році, окрім традиційних спеціальностей, оголошено набір студентів на нову спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування».
Функціонують два професійно – технічних  училища. Училище №21 м.Калинівки готує спеціалістів за спеціальностями: кухар, кухар-офіціант, електрогазозварювальник, швачка, конторський службовець.
Державний навчальний заклад Гущинецьке вище професійне училище с.Гущинці навчає учнів за спеціальностями: механік, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, кухар, оператор комп’ютерного набору.
Діє допоміжна Іванівська  школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку.

Освіта


У районі функціонує 36 загальноосвітніх шкіл, з них: 
школи І-III ступенів – гімназія                                                                                         1
школи І-III ступенів                                                                                                           16
школи I-ІІ ступенів                                                                                                             7
школи I ступеня                                                                                                                  1
з них НВК                                                                                                                           12
Загальна кількість учнів у денних загальноосвітніх школах                                     6117 чол.
Загальна кількість педагогічних працівників                                                                 852 чол.
Середня кількість учнів на одного вчителя                                                                    7,2


 

  З метою вдосконалення та оптимізації мережі навчальних закладів освіти, розроблено План  створення освітніх округів з опорними закладами.

 

 

Протягом навчального року в школах працювало 230 гуртків. Гуртковою роботою  було охоплено 82%. В 40 гуртках будинку дитячої творчості займалось 679 учнів, що становить 19%.

Загальноосвітні навчальні заклади на 100% забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами. Всього у сільських школах  нараховується 417 одиниць комп'ютерної  техніки, 22 сучасних комп’ютерних класи, 15 мультимедійних комплексів, 7 сучасних навчальних кабінетів фізики та хімії. На один персональний комп'ютер припадає 13 учнів.

Одним із найважливіших якісних показників інформатизації освітнього процесу є можливість   оперативного   доступу   навчальних   закладів   до   мережі   Інтернет. Нині загальний стан підключення до Інтернету по районну  складає  100 %.

Організація безкоштовного підвозу до місць навчання та виховання і додому учнів та дітей дошкільного віку регулюється програмою «Шкільний автобус». До місць навчання підвозиться 481 учень, близько 100 вихованців дошкільних навчальних закладів. Підвіз дітей здійснюється 8 шкільними автобусами (406 дітей), решта 75 дітей підвозяться рейсовим транспортом. Навчальні заклади району забезпечені підручниками на  95%.

Протягом року учні беруть активну участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, навчаються  у Вінницькому відділенні Малої Академії Наук, захищають свої науково-дослідницькі роботи на обласних конкурсах. На базі шкіл діє 8 музеїв, продовжується дослідницька робота, проводяться семінари, екскурсії.

В школах району системно та злагоджено працюють учнівські ради, парламенти, учнівські комітети, дитячі президентські республіки. Основною формою роботи є проектна діяльність. Серед проектів, які впроваджує в своїй  діяльності учнівське самоврядування, переважають соціальні, волонтерські та  проекти  по дозвіллю. Дієвою є система роботи  шкільних прес-центрів.

В районі успішно функціонує  Будинок дитячої творчості. Позашкільною освітою охоплено 2087 дітей. У 97 гуртках Будинку дитячої творчості займається 1746 учнів.

З метою вдосконалення та оптимізації мережі навчальних закладів освіти, розроблено План  створення освітніх округів з опорними закладами.

Дошкільне виховання

 

Кількість дошкільних навчальних закладів (разом з НВК)                                     34

 

 

з них дошкільних навчальних закладів                                                                      21

          НВК „ЗОШ-ДНЗ”                                                                                               13

Загальна кількість дітей у дошкільних закладах                                                      1882 діт.

Кількість вихователів                                                                                                  215 чол.

Дошкільною освітою охоплено 97%.


Фізична культура і спорт

Спортивні дитячо-юнацькі школи                                                                              2

Загальна кількість дітей у спортивних школах                                                        688 діт.

Спортивні зали                                                                                                             20

Стадіони                                                                                                                        1

Футбольні поля                                                                                                            28

Спортмайданчики                                                                                                        73

 

В районі працює 2 спортивних школи: районна дитячо-юнацька спортивна школа „Авангард” та дитячо-юнацька спортивна школа районного відділу освіти, які проводять цілеспрямовану роботу з розвитку фізичної культури і спорту серед молоді, пропаганди здорового способу життя.

У ДЮСШ функціонує 4 відділення: футболу, волейболу, легкої атлетики, художньої гімнастики, в яких  займається 341 учень (26 груп).

Протягом року було організовано і проведено ряд спортивних заходів: турніри з футболу, волейболу, художньої  гімнастики та різні товариські зустрічі. Проводяться районні спартакіади школярів, змагання на шкільному, районному та обласному рівнях, чемпіонати з футболу, волейболу, художньої гімнастики, легкої атлетики та інших видів спорту.

Існує фізкультурно-спортивне товариство „Колос”, громадська організація „Федерація гімнастики”, громадська організація «Федерація футболу», спортивні клуби «Лідер» та «Сокіл».

 

Система охорони здоров’я

 

 


В 2017 році Калинівська ЦРЛ отримала новий статус – статус лікарні інтенсивного лікування І рівня у межах госпітального округу.


9. Торгівля та сфера послуг

 

Торгівельна мережа Калинівського району нараховує 320 об’єктів роздрібної мережі (разом з аптечними пунктами та АЗС).

 

 

В тому числі кількість підприємств роздрібної торгівлі продовольчими та промисловими товарами становить 269 магазинів, кіосків та МАФів.

Закладів ресторанного господарства – 40, разом зі шкільними їдальнями - 79. 

Працює 2 паспортизованих ринки торгівлі промисловими та провольчими товарами.

Побутовим обслуговуванням займається 26 суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб та 128 суб’єктів – фізичних осіб.

 

 

10. Соціальна політика

 

В районі проживає пенсіонерів всього                                                         16580 чол.

 

 

         в т.ч. в сільській місцевості                                                                   11412 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію за віком                                            13132 чол.            

           Кількість осіб, які одержують пенсію по інвалідності                                1881 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію по втраті годувальника                  914 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію за вислугою років                           521 чол.

Кількість осіб, які одержують соціальну пенсію                                         132 чол.

Багатодітних сімей,                                                                                         620

            в яких нараховується                                                                           2118 дітей

 

В управлінні  праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації перебуває на обліку 16847 громадян пільгових категорій, з них:

911    –   учасників Другої світової війни

143    –   інвалідів війни;

11158    –   учасників бойових дій;

5679   –   дітей війни;

158     –   осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-2 категорії.

 

В с.Нова Гребля  функціонує будинок-інтернат для престарілих, в якому перебуває 29 осіб. На обліку в територіальному центрі знаходиться 1151 одиноких непрацездатних громадян, обслуговується на дому 637 одиноких людей похилого віку.

39 соціальних працівників надають понад 20 видів допомог на дому одиноким людям похилого віку.

 

11. Політичні партії, профспілкові та громадські організації

У районі зареєстровано:
-   85 осередків політичних партій, рухів та організацій;
-   66 громадських організацій, об’єднань та спілок;
-   63 релігійних громади різних віросповідань.

 

12. Сфера зв’язку

 

В районі діють такі установи зв’язку:

 

 

-          Калинівський центр поштового зв’язку №2;

-          Калинівський цех телекомунікаційних послуг №6.

Районний вузол зв’язку обладнаний сучасними та зручними кабінами для виходу в Інтернет. Електрозв’язок об’єднує 1 міську і 27 сільських АТС, абонентами яких є близько 7,0 тис.чол. 

Всі населені пункти району електро- і телефонізовано. Калинівський район має стопроцентне покриття державних, обласних телеканалів та стійких мобільний зв’язок. Довжина кабельних ліній зв’язку по району становить 1818,5 км.

Загальна протяжність газових мереж по району складає 1112,9 км, в т.ч. довжина газопроводу високого тиску становить 185 км.

 

13. Зайнятість населення

 

Протягом  січня – червня 2018 року в Калинівському районному центрі зайнятості усього мали статус  безробітного  1413 осіб, з них жінок - 833 чол.., 497 чол. - молоді до 35 років.  Працевлаштовано – 770 чол. Продовжувалась робота щодо залучення безробітних до підприємницької діяльності. Отримали одноразову допомогу для започаткування власної справи  2 безробітних на загальну суму 12,2 тис.грн., на професійне навчання за рахунок коштів Фонду під замову роботодавців направлено 217 безробітних громадян.

 

 

На громадські роботи за січень-червень 2018 року направлено 15 безробітних, яким виплачено заробітну плату в сумі 33,2 тис.грн. На тимчасові роботи направлено 136 осіб із числа безробітних. Єдиний  соціальний  внесок відшкодовувався 6 особам, за яких роботодавцям компенсовано 210 тис.грн.

На обліку в центрі зайнятості протягом січня-червня 2018 року  перебувало 65 осіб з інвалідністю. Працевлаштовано 15 чол.

В рамках професійного інформування використовуються семінари з безробітними. Особлива увага приділяється техніці самостійного пошуку роботи, орієнтації на самозайнятість. Семінари з техніки пошуку роботи проводились посесійно на базі центру зайнятості відповідно до методичних рекомендацій, затверджених Державним центром зайнятості. За звітний період проведено 66 семінарів з техніки пошуку роботи, в яких взяло участь 1136 чол. Працевлаштовано 491 учасник семінарських занять. Скористалися профорієнтаційними послугами всього 1396 осіб.

Проведено 36 семінарів  з роботодавцями, в яких взяло участь 371чол.

У січні-червні 2018 року в загальноосвітніх школах Калинівського району проведено 14 профорієнтаційних уроків на тему «Урок реального трудового життя», в яких взяло участь 515 учнів ЗНЗ  з метою надання консультацій щодо їх подальшого професійного вибору.