Попередня Наступна Закрити

Про район - Паспорт району

Соціально-економічний паспорт Калинівського району

Історико-географічна довідка
Калинівський район знаходиться в північній частині Вінницької області, вздовж берегів річки Південний Буг та річки Жердь. Також на території протікають річки Згар, Десна, Снивода, Постолова, які належать до басейну Південного Бугу.
Територія району відноситься до зони лісостепу. Грунти головним чином мало- і середньогумусні чорноземи, однак на значних площах є опідзолені.
Клімат помірно континентальний. Калинівський район знаходиться в межах Придніпровської височини. Рельєф району – рівнина з абсолютними висотами від 240 до 290 м, порізана сіткою рік, ярами і балками.
В географічно-структурному відношенні район розташований у західній частині Українського кристалічного масиву. Калинівський район утворено в 1923 році. Територіально він межує на півночі з Козятинським районом, на північному заході – з Хмельницьким, на південному заході – з Літинським, на півдні - з Вінницьким, на південному сході – з Липовецьким, на сході – з Погребищанським районами.
Адміністративним центром району є місто Калинівка, яке знаходиться практично в центрі району, за 26 км від Вінниці. Через територію району проходить електрифікована та три одноколійних дороги. Їх довжина становить близько 100 км. В районі знаходиться автомобільних доріг всього 384 км, в т.ч. місцевого значення 346,5 км: територіальних - 27,1 км, обласних - 158,9 км, районних – 160,5 км. Основними автотранспортними магістралями є автобусні маршрути обласних сполучень Київ – Вінниця, Біла Церква – Вінниця, Хмільник – Вінниця, Літин – Вінниця, Вінниця – Житомир. Територія району нараховує 1096 кв.км, що складає 4,2% області. В районі широко розповсюджені природні мінеральні будівельні матеріали: глина, пісок, суглинок, граніти. Виявлені родовища граніту поблизу сіл Іванів, Гущинці, Писарівка, Черепашинці, поклади каоліну поблизу сіл Байківка, Грушківці. В гранітах Іванівського родовища міститься 25-30% цінного мінералу гранату.На території Калинівського району знаходиться два заказники для охорони високопродуктивного еталонного насадження сосни, розташовані в Калинівському лісництві. Зоологічна пам’ятка природи „Боброве поселення” створена для збереження цінних рідкісних в області хутрових звірів на річці Згар. В с.Дружелюбівка знаходиться парк-пам’ятка садово - паркового мистецтва „Саджавка” площею 12га, створений з метою збереження старовинного парку, закладеного в кінці 18 століття. Найбільшими селами району є Іванів з населенням 4,5 тис.чол., Павлівка – 3,6 тис.чол., Корделівка – 2,9 тис.чол., Гущинці – 2,5 тис.чол., Пиків – 1,7 тис.чол., Сальник – 1,7 тис.чол.Згідно статистичних даних в 58-и населених пунктах проживає 58,6 жителів. Працездатного – 30 тис.чоловік. Більше як дві третини населення району, а це 39,6 осіб, проживає у сільській місцевості, що становить 67,6%. В місті проживає 19,0 осіб, що становить 32,4%.Всього зайнято в сільськогосподарському виробництві 2,5 тис.чоловік (22,7%), в промисловості – 3,0 тис.чоловік (27,2%), в будівництві - 0,3 тис.чоловік (2,7%), на транспорті - 0,5 тис.чоловік (4,5%), в освіті – 2,0 тис.чоловік (18,2%), в охороні здоров’я та соціальній допомозі – 1,0 тис.чоловік (9%). Всього працюючих у всіх сферах економіки 11 тис.чоловік. Систему місцевого самоврядування в районі представляє міська рада та 28 сільських рад.

1. Історико - географічна довідка
Калинівський район знаходиться в північній частині Вінницької області, вздовж берегів річки Південний Буг та річки Жердь. Також на території протікають річки Згар, Десна, Снивода, Постолова, які належать до басейну Південного Бугу. Територія району відноситься до  зони  лісостепу. Грунти головним чином мало- і середньогумусні чорноземи, однак на значних площах є опідзолені. Клімат помірно континентальний.
Калинівський район знаходиться в межах Придніпровської височини.  Рельєф району – рівнина з абсолютними висотами  від 240 до 290 м, порізана сіткою рік, ярами і балками. В географічно-структурному відношенні район розташований у західній частині Українського кристалічного масиву.
Калинівський район утворено в 1923 році. Територіально він межує на півночі з Козятинським районом, на північному заході – з Хмельницьким, на південному заході – з Літинським, на півдні - з Вінницьким, на південному сході – з Липовецьким, на сході – з Погребищанським районами.      
Адміністративним центром району є місто Калинівка, яке знаходиться практично в центрі району, за 26 км від Вінниці. Через територію району  проходить електрифікована та три одноколійних дороги. Їх довжина  становить близько 100 км. В районі знаходиться автомобільних доріг всього 384 км, в т.ч. місцевого значення 346,5 км: територіальних - 27,1 км, обласних - 158,9 км, районних – 160,5 км. Основними автотранспортними магістралями є автобусні маршрути обласних сполучень Київ – Вінниця, Біла Церква – Вінниця, Хмільник – Вінниця, Літин – Вінниця, Вінниця – Житомир.
Територія району нараховує 1096 кв.км, що складає 4,2% області.
В районі широко розповсюджені природні мінеральні будівельні матеріали: глина, пісок, суглинок, граніти. Виявлені родовища граніту поблизу сіл Іванів, Гущинці, Писарівка, Черепашинці, поклади каоліну поблизу сіл Байківка, Грушківці. В гранітах Іванівського родовища міститься 25-30% цінного мінералу гранату.
На території Калинівського району знаходиться два заказники для охорони високопродуктивного еталонного насадження сосни, розташовані в Калинівському лісництві. Зоологічна пам’ятка природи „Боброве поселення” створена для збереження цінних рідкісних в області хутрових звірів на річці Згар. В с.Дружелюбівка знаходиться парк-пам’ятка садово - паркового мистецтва „Саджавка” площею 12 га, створений з метою збереження старовинного парку, закладеного в кінці 18 століття. 
Найбільшими селами району є Іванів з населенням 4,5 тис.чол., Павлівка – 3,6 тис.чол., Корделівка – 2,9 тис.чол., Гущинці – 2,5 тис.чол., Пиків – 1,7 тис.чол., Сальник – 1,7 тис.чол.
Згідно статистичних даних в 58-и населених пунктах проживає  58,3 тис. жителів. Працездатного – 30 тис.чоловік. Більше як дві третини населення району, а це  39,3 тис. осіб, проживає у сільській місцевості, що становить 67,4%. В місті проживає 19,0 осіб, що становить 32,6%.
Всього зайнято в сільськогосподарському виробництві 2,5 тис.чоловік (22,7%), в промисловості – 3,0 тис.чоловік (27,2%), в будівництві - 0,3 тис.чоловік (2,7%), на транспорті - 0,5 тис.чоловік (4,5%), в освіті – 2,0 тис.чоловік (18,2%), в охороні здоров’я та соціальній допомозі – 1,0 тис.чоловік (9%). Всього працюючих у всіх сферах економіки                11 тис.чоловік.
Систему місцевого самоврядування в районі представляє міська рада та 28 сільських рад. Створено об’єднану територіальну громаду (ОТГ), в яку ввійшла Калинівська міська  рада та Дружелюбівська сільська рада.

2. Промисловість

 

Калинівський район має багатогалузевий промисловий комплекс, провідне  місце в якому займає харчова галузь. В районі функціонують промислові підприємства шести галузей промисловості, основними з яких є харчова, машинобудування  і  металообробка, деревообробна, легка, добувна.

Район спеціалізується по виробництву продовольчих товарів. Питома вага виробництва товарів народного споживання  району від загального випуску промислових товарів становить 65,9%.

 На території району функціонують підприємства:

- Овечацьке місце провадження діяльності ДП „Укрспирт” - спирт етиловий з харчової крохмаловмісткої сировини;

-  ТОВ „Еко-Сфера”  -  соки, мінеральні газовані і негазовані води;

- ПрАТ „Калинівський машинобудівний завод” – обладнання для цукрової, хлібопекарської, молокопереробної галузей, запчастини до сільськогосподарської техніки;

-  ПАТ  „Іванівський спецкар’єр” -  виробництво щебеневої продукції;

- ТОВ «Вінницьке кар’єроуправління» Писарівський кар’єр - виробництво щебеневої продукції;

- ПАТ Калинівське районне підприємство „Агромаш” – виробництво та ремонт грунтообробної сільськогосподарської техніки;

-  ПрАТ „Калина”  -  швейні  вироби;

-  ТОВ «ВФ „Дом” -  столярні вироби (вікна, двері);

-  ТОВ „Термінус” –  столярні вироби (вікна, двері);

           -  ТОВ «Діваріо» - виробництво дерев’яних конструкцій;

-  ТОВ „Калинівський молокозавод” -  твердий сир, масло.

-  ТОВ «Солодка хата» - кондитерські вироби.

-  ТОВ „ТРАУ НУТРИШИН Україна” – виробництво та реалізація кормів для тварин;

           -  ПрАТ «Корделівський обласний міжгосподарський комбікормовий завод» - складське господарство.

 Підприємствами району за січень – березень 2018 року вироблено промислової продукції в діючих цінах на суму 351,4 млн.грн., що становить 153,4% обсягів минулого року.

Обсяг реалізованої промислової продукції без ПДВ та акцизу – 430,791 млн.грн., що становить на одну особу 7,469 тис.грн.

За січень – березень 2018 року  до зведеного бюджету мобілізовано 105,589 млн.грн. (126,4% порівняно з минулим роком), в т.ч. до державного бюджету надійшло 51,377 млн.грн., що становить 125,4%.

Місцевий бюджет виконано на 126% (фактично надійшло 18,841 млн.грн. при плані 14,953 млн.грн.), в т.ч. районний бюджет без ОТГ –  на 107,3%  (10,843 млн.грн. при плані 10,106 млн.грн.).

3. Сільське господарство

 

Калинівський район по характеру виробництва відноситься до сільськогосподарсько-промислових районів.  Родючість грунтів у середньому становить 56 балів по вмісту гумусу.

Земельні угіддя становлять 108578 га, з них: сільгоспугідь - 82861 га, в т.ч. орної землі - 70327 га.

 Сільгосппідприємства району використовують 51104 га ріллі, особисті  підсобні господарства та орендовані ними землі становлять  14556 га,   фермерські  господарства  використовують  2,59 тис.га.

Земель налічується:

¾ зайнятих лісом        -       14 552 га

¾ ставками                   -       2023 га

¾ садами                      -       1243 га

¾ пасовищами             -       6890  га

¾ сінокосами               -       4433  га

 

            Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств всіх форм власності в рослинництві є вирощування зернових культур (озима та яра пшениця, ярий ячмінь, кукурудза, горох, гречка) і технічних культур (цукрові буряки, соя, соняшник, озимий ріпак), в тваринництві - виробництво м’яса, молока та яєць.

                  

Сільськогосподарськими підприємствами за січень – березень 2018 року:

¾ вирощено м’яса в живій вазі          -     5798 ц    (94%)

¾ реалізовано м’яса в живій вазі      -     5202 ц    (123%)

¾ вироблено молока всього               -     49709ц    (104%)

                                                                                                                                                 

           Надій на середньорічну корову             -      1639 кг молока  (103%)

Середньодобові прирости ВРХ             –      685 г  (112%)

           Середньодобові прирости свиней         -      329 г  (113%)

 

           Станом на 01.04.2018 року кількість поголів’я становить:

      ВРХ          –     10615 гол.

      Корови     –     3129 гол.

      Свині        –     4604 гол.

      Вівці         –     240 гол.

      Коні          –     87 гол.

      Птиця       –     164390 тис.шт.

      Всього      –     12331 ум.гол.

            

  Сільськогосподарську діяльність на території району здійснює 78 агроформування, в т.ч.  сільськогосподарських виробничих кооперативи – 2, приватних підприємств – 9, товариств з обмеженою відповідальністю – 15, дослідних та державних сільгосппідприємств – 5, селянсько – фермерських господарств – 47. Крім того, одноосібних господарств нараховується 17,9 тисяч.

 В районі є ряд господарств, які займаються певною спеціалізацією, серед них в рослинництві:    

¾      по вирощуванню та реалізації елітного насіння зернових культур: Уладово-Люлинецька дослідна селекційна станція, ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка, ДП ДГ „Корделівське” с.Корделівка;

¾      по вирощуванню та реалізації елітного насіння картоплі: Опорний пункт інституту картоплярства УААН;

¾      по вирощуванню та реалізації репродукційного насіння зернових культур: ПП „Радівське” по ВСГП с.Радівка;

в тваринництві для покращенням продуктивних та племінних якостей сільськогосподарських тварин в районі функціонують племзаводи:

¾   по розведенню української чорно-рябої молочної породи ВРХ: ПП „Радівське” по ВСГП с.Радівка та ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка;

¾   по розведенню м’ясної абердин-ангуської породи ВРХ: ДП ДГ „Артеміда” м.Калинівка.

Крім того, працюють  племінні репродуктори:

¾      по розведенню симентальської породи - СТОВ „Агрофірма „Вахнівка”;

¾      по розведенню свиней великої білої породи – ДП ДГ „Артеміда”.

 

4. Будівництво і транспортно-комунальна мережа

 

Будівельний комплекс району нараховує 2 будівельних організації: районне дорожнє підприємство „Калинівський Райавтодор”, філія „Калинівська ДЕД” ДП „Вінницяоблавтодор”.

 Існує ряд приватних фірм, які здійснюють будівельні та ремонтно – будівельні роботи згідно європейських стандартів, зокрема ПП «Спецмонтаж», ПП «Електромонтаж», ТОВ «Леон-Ш» та інші. 

Транспортний комплекс району представляють такі організаціі: ВАТ „АТП - 10509”, приватні фірми ПП „АВ Транс”, ТОВ „Вікинг”, ТОВ „СТО „Автоцентр”, ПП „А.В.Поліщук”, 6 приватних перевізників.

 Мережа автомобільних доріг по району складає 384 км, в т.ч. державного значення – 37,5 км. Мережа автомобільних доріг місцевого значення  складає 346,5 км, в т.ч. територіальних – 27,1 км, обласних – 158,9 км, районних – 160,5 км.

Нараховується доріг з твердим покриттям 337,2 км,  асфальтобетоном  і чорним покриттям – 219,7 км, біле шосе – 66,1 км, бруківка – 55,6 км., з ґрунтовим покриттям – 10,1 км.

Усі населені пункти району мають під’їзні дороги з твердим  покриттям та повністю забезпечені автобусним сполученням.

 

5. Підприємництво

Відповідно до Урядових Програм в Калинівському районі продовжується реалізація курсу ринкових реформ, невід’ємною частиною якого є всебічна підтримка розвитку малого та середнього бізнесу.

Зареєстровано 390 малих підприємств, з них 320 діючих.

Кількість малих підприємств на 10 тисяч населення становить 55 одиниць. 

За січень – березень 2018 року зареєстровано суб’єктів підприємницької діяльності:

         -  фізичних осіб      –  48  чол.

         -  юридичних осіб  –  10 чол.

В сфері малого бізнесу діє 47 селянсько-фермерських господарств (площа земель, які знаходяться в їх користуванні – 2589,3 га).

З метою спрощення процедури надання адмінпослуг населенню та видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, успішно функціонує Центр надання адміністративних послуг.

За січень-березень 2018 року через Центр надано 3160 адміністративних послуг.

 

6. Соціально – культурна сфера


На території району виходить друкований засіб масової інформації – районна газета "Прапор перемоги".
Майже 3 тисячі жителів міста і сіл району об’єднані в колективи аматорського мистецтва, які діють у клубних закладах, з них 18 носять високі звання «народних» і 4 «зразкових», які є постійними учасниками районних, обласних, Всеукраїнських фестивалів і конкурсів.
При закладах культури працює 246 клубних формувань та гуртків народної творчості, з них 25 клубів за інтересами, 185 колективів художньої самодіяльності, учасниками яких є 2800 чоловік.
В січні місяці традиційно проводиться театралізоване свято сатири і  гумору, присвячене дню народження поета і гумориста С.Руданського. На День молоді відбувається районний конкурс дитячої та юнацької творчості „Зорепад”. Щороку проводиться районний фестиваль дитячої естрадної пісні „Веселі дзвіночки”, метою якого є пошук і відкриття молодих талантів у різних номінаціях.
В районі  створено 3 музеї. Музейні фонди нараховують понад 2 тисячі експонатів. Існує 149 пам’яток культурної спадщини району, серед яких найвідоміші: Іванівський замок (1596р.), монастир 18 століття та римо-католицький костьол Діви Марії (1780р.), Новогребельська Михайлівська церква (1701р.), Пиківський костьол Пресвятої Трійці (1777р.).

 

В районі функціонує:
Бібліотек                                                                                                                 36
Бібліотечний фонд району                                                           402565 тис.примірн.
Всього працівників бібліотек                                                                           55 чол.
Будинків культури                                                                                                 23
Сільських клубів                                                                                                    17
Кінозалів                                                                                                                 1
Всього працівників клубних установ                                                              66 чол.
Кількість дитячих музичних шкіл                                                              1 (292 діт.)
Викладачів музичних шкіл                                                                             30 чол.
Всього в системі культури працює                                                                179 чол.
Всього закладів культури                                                                                       81

Калинівська земля багата літературними, науковими та політичними діячами. В с.Хомутинці народився фольклорист С.В.Руданський, в селах Мончинці та Іванів – українські письменники С.П.Колеснік та О.Ф.Чорногуз, в с.Мізяків – краєзнавець, історик та етнограф В.В.Боржківський, в с.Пиків – художник Атлантов В.М.
Серед наших земляків були і є відомі вчені. Це відомий український вчений селекціонер Л.Л.Семполовський та засновник Уладово-Люлинецької  дослідно-селекційної станції  доктор юридичних наук В.І.Семчик. Сьогодні працює на Уладово-Люлинецькій дослідно-селекційній станції доктор сільськогосподарських наук Розводовський А.М.

7. Гуманітарна політика

 

В районі функціонує Калинівський технологічний технікум, в якому студенти здобувають освіту з 7-и спеціальностей: технік-технолог, модельєр-конструктор, бухгалтер, технік-механік, технік-електрик, фахівець з перукарського мистецтва та декоративної косметики, спеціаліст з фінансів, банківської справи та страхування.

 Функціонують два професійно – технічних  училища. Училище №21 м.Калинівки готує спеціалістів за спеціальностями: кухар, кухар-офіціант, електрогазозварювальник, швачка, конторський службовець.

Державний навчальний заклад Гущинецьке вище професійне училище с.Гущинці навчає учнів за спеціальностями: механік, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, кухар, оператор комп’ютерного набору.

Діє допоміжна Іванівська  школа-інтернат для дітей з вадами розумового розвитку.

 Освіта

У районі функціонує 36 загальноосвітніх шкіл, з них: 

школи І-III ступенів – гімназія                                                                                          1

школи І-III ступенів                                                                                                           16

школи I-ІІ ступенів                                                                                                             6

з них НВК                                                                                                                            13

Загальна кількість учнів у загальноосвітніх школах                                                      6117 чол.

Загальна кількість педагогічних працівників                                                                  852 чол.

 

Протягом навчального року в школах працювало 230 гуртків. Гуртковою роботою  було охоплено 82%. В 40 гуртках будинку дитячої творчості займалось 679 учнів, що становить 19%.

Стан забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів навчальними комп’ютерними комплексами становить сто відсотків. Всього у сільських школах  нараховується 417 одиниць комп'ютерної  техніки, 22 сучасних комп'ютерних класи, 15 мультимедійних комплексів, 7 сучасних навчальних кабінетів фізики та хімії. На один персональний комп'ютер припадає 13 учнів.

Одним із найважливіших якісних показників інформатизації освітнього процесу є можливість   оперативного   доступу   навчальних   закладів   до   мережі   Інтернет. Нині загальний стан підключення до Інтернету по районну  складає  100 %.

 В 2017 році в районі працювало 6 пришкільних  оздоровчих таборів. Цьогоріч два загальноосвітні навчальні заклади стали переможцями проекту GoCamp – 2017. Тому протягом трьох тижнів 52 дітей  з цих навчальних закладів змогли взяти участь в реалізації даного проекту.  Діти відпочили та поспілкувалися англійською з іноземним волонтером із Шотландії Марією Ємець.

В 2016-2017 н.р. гарячим харчуванням  було  охоплено 3096 учнів (86%).  В 2017 році на виконання програми організації харчування учнів було залучено 463,959 тис.грн. коштів державної субвенції.

Організація безкоштовного підвозу до місць навчання та виховання і додому учнів та дітей дошкільного віку регулюється програмою «Шкільний автобус». До місць навчання підвозиться 481 учень, близько 100 вихованців дошкільних навчальних закладів. Підвіз дітей здійснюється 7 шкільними автобусами (406 дітей), решта 75 дітей підвозяться рейсовим транспортом. В грудні 2017 року закуплено ще 1 шкільний автобус.

В 2017 році школами було отримано підручників на суму 350,570 тис.грн. Загалом навчальні заклади району забезпечені підручниками на  95%.

Протягом року учні брали участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, навчалися  у Вінницькому відділенні Малої Академії Наук, захищали свої науково-дослідницькі роботи на обласних конкурсах.

На базі шкіл діє 8 музеїв, продовжується дослідницька робота, проводяться семінари, екскурсії.

В школах району системно та злагоджено працюють учнівські ради, парламенти, учнівські комітети, дитячі президентські республіки. Основною формою роботи є проектна діяльність. Серед проектів, які впроваджує в своїй  діяльності учнівське самоврядування, переважають соціальні, волонтерські та  проекти  по дозвіллю. Дієвою є система роботи  шкільних прес-центрів.

 

В районі успішно функціонує  Будинок дитячої творчості. Позашкільною освітою охоплено 2087 дітей. У 97 гуртках Будинку дитячої творчості займається 1746 учнів.

 

Дошкільне виховання

 

Кількість дошкільних навчальних закладів (разом з НВК)                                     34

з них дошкільних навчальних закладів                                                                 21

          НВК „ЗОШ-ДНЗ”                                                                                         13

Загальна кількість дітей у дошкільних закладах                                                    1882 діт.

Кількість вихователів                                                                                              215 чол.

Дошкільною освітою охоплено 97%.

Фізична культура і спорт


Спортивні дитячо-юнацькі школи                                                                              2

Загальна кількість дітей у спортивних школах                                                        688 діт.

Спортивні зали                                                                                                             20

Стадіони                                                                                                                        1

Футбольні поля                                                                                                            28

Спортмайданчики                                                                                                        73

 

В районі працює 2 спортивних школи: районна дитячо-юнацька спортивна школа „Авангард” та дитячо-юнацька спортивна школа районного відділу освіти, які проводять цілеспрямовану роботу з розвитку фізичної культури і спорту серед молоді.

У ДЮСШ функціонує 4 відділення: футболу, волейболу, легкої атлетики, художньої гімнастики, в яких  займається 341 учень (26 груп).

Протягом року було організовано і проведено ряд спортивних заходів: 5 турнірів з футболу, 2 турніри з волейболу, 4 турніри з художньої  гімнастики та понад 50 товариських зустрічей. Проведено районну спартакіаду школярів, районні та обласні змагання, чемпіонат області з футболу. Юні футболісти приймали участь у міжнародному турнірі з футболу та міжнародному турнірі «DAHA CUP» в Данії.

Юні гімнастки приймали участь в Чемпіонаті України серед школярів, де одна із учнів школи стала бронзовою призеркою у вправах з м’ячем та абсолютною чемпіонкою України у вправах з булавами  по програмі майстрів спорту України,  а в міжнародному турнірі з художньої гімнастики у Франції вибороли перші місця в багатоборстві. В чемпіонаті області юні гімнастки зайняли 6 призових місць та 2 загальнокомандне місце.

Збірні команди з легкої атлетики взяли участь у 4 -х Чемпіонатах області, де чемпіонами та призерами  області  з легкої атлетики  стали  четверо спортсменів.

 Існує фізкультурно-спортивне товариство „Колос”, громадська організація „Федерація гімнастики”, громадська організація «Федерація футболу», спортивні клуби «Лідер» та «Сокіл».

 

Система охорони здоров’я


Система охорони Калинівського району знаходиться в стадії реформування та розмежування первинного, вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, визначення переліку послуг відповідно до рівня допомоги, визначення на законодавчому рівні гарантованого обсягу надання безоплатної медичної допомоги та переліку платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Завершено перший етап реформування, який, як основний захід, передбачав прийняття  змін до бюджетного кодексу  та централізацію  коштів  територіальних  громад  на рівні районного бюджету. В результаті завершення першого етапу реформування  22  грудня 2010  року  2-ю  сесією  6-го  скликання Калинівської районної ради створено комунальну установу „Калинівський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги”. Таким чином, пройшло розмежування закладів, що надають первинну та  вторинну  медико-санітарну допомогу.

Другий та третій етапи передбачають поступове формування оптимальної мережі закладів вторинного рівня надання медичної допомоги. На даний час завершується ІІ етап реформування галузі охорони здоров’я.

Сьогодні в районі діє 3 заклади охорони здоров’я: Центральна районна лікарня, КУ «Калинівський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги», КЗ «Калинівський міський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги». Їх діяльність, спрямована на підвищення якості та ефективності первинної медичної допомоги, поліпшення стану здоров’я усіх верств населення (зниження смертності, особливо дитячої), стабілізації показників інвалідності, підвищення обізнаності населення з питань здорового способу життя та профілактики захворюваності.

 В структурі первинної медико-санітарної допомоги працює 260 працівників, в тому числі 55 лікарів, 132 середніх медичних працівники. Сімейний лікар обслуговує в середньому від 1200 до 1800 жителів. 

В районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги входять 13 сільських амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, 32 фельдшерсько-акушерських пункти.

У листопаді 2016 року у Калинівській міській об’єднаній територіальній громаді створено міський медичний центр первинної медико-санітарної допомоги. До його складу ввійшли три лікувально-профілактичні заклади: Калинівська амбулаторія ЗПСМ, Дружелюбівська амбулаторія ЗПСМ та фельдшерський пункт селища Рівнинне, які обслуговують  понад 21 тис. населення.

Протягом 2017 року для медичних закладів ОТГ придбано 7 комп′ютерів, комп′ютерний спірограф, кольпоскоп, електрокардіограф, придбано автомобіль медичної допомоги.

Прийнята програма «Розвитку охорони здоров′я ОТГ на 2017 – 2020 роки», де передбачено розвиток галузі охорони здоров′я, починаючи від підвищення кваліфікації медичного персоналу та покращенням матеріально-технічної бази. В повній мірі виконана програма «Доступні ліки», в результаті якої профінансовано закупівлю медикаментів на суму 396,6 тис.грн.

 Калинівська центральна районна лікарня є багатопрофільним медичним закладом, який надає спеціалізовану медичну допомогу В складі ЦРЛ функціонує стаціонар на 225 ліжок та поліклінічне відділення на 550 відвідувань за зміну. Забезпеченість населення району ліжками на 10 тис. чоловік становить 39.

У ЦРЛ функціонує 14 відділень з різним профілем ліжок, оснащено 6 операційних: хірургічна, лапароскопічна, офтальмологічна, отоларингоскопічна, гінекологічна та акушерська. Розгорнуто допоміжні відділення та служби: забору та переливання крові, патолого-анатомічна з гістологічною лабораторією, клініко-діагностична лабораторія, рентгенодіагностика, фізіотерапевтичне відділення.

В ЦРЛ працює 105 лікарів, в т.ч. лікарів вищої категорії – 37, першої – 29, другої – 9; середніх медичних працівників – 242; молодшого та обслуговуючого персоналу – 229. Забезпеченість лікарями складає на 10 тис.населення 18,2 середнім медперсоналом – 41,9.

В 2017 році Калинівська ЦРЛ отримала новий статус – статус лікарні інтенсивного лікування першого рівня у межах Північного госпітального округу.

9. Торгівля та сфера послуг

Торгівельна мережа Калинівського району нараховує 320 об’єктів роздрібної мережі (разом з аптечними пунктами та АЗС).

В тому числі кількість підприємств роздрібної торгівлі продовольчими та промисловими товарами становить 269 магазинів, кіосків та МАФів. Закладів ресторанного господарства – 40, разом із шкільними їдальнями - 79. 

Працює 2 паспортизованих ринки торгівлі промисловими та провольчими товарами.

Побутовим обслуговуванням займається 26 суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб та 128 суб’єктів – фізичних осіб.

 

10. Соціальна політика


В районі проживає пенсіонерів всього                                                        16580 чол.

         в т.ч. в сільській місцевості                                                                  11412 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію за віком                                           13132 чол.            

           Кількість осіб, які одержують пенсію по інвалідності                                1881 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію по втраті годувальника                  914 чол.

Кількість осіб, які одержують пенсію за вислугою років                          521 чол.

Кількість осіб, які одержують соціальну пенсію                                        132 чол.

Багатодітних сімей,                                                                                        620

            в яких нараховується                                                                         2118 дітей

 

В управлінні  праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації перебуває на обліку 16847 громадян пільгових категорій, з них:

911    –   учасників Другої світової війни;

143    –   інвалідів війни;

11158    –   учасників бойових дій;

5679   –   дітей війни;

158     –   осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-2 категорії.

 

В с.Нова Гребля  функціонує будинок-інтернат для престарілих, в якому перебуває 29 осіб. На обліку в територіальному центрі знаходиться 1151 одиноких непрацездатних громадян, обслуговується на дому 637 одиноких людей похилого віку.

39 соціальних працівників надають понад 20 видів допомог на дому одиноким людям похилого віку.

 

11. Політичні партії, профспілкові та громадські організації

У районі зареєстровано:
-   85 осередків політичних партій, рухів та організацій;
-   66 громадських організацій, об’єднань та спілок;
-   63 релігійних громади різних віросповідань.

 12. Сфера зв’язку

 

В районі діють такі установи зв’язку:

-          Калинівський центр поштового зв’язку №2

-          Калинівський цех телекомунікаційних послуг №6.

Районний вузол зв’язку обладнаний сучасними та зручними кабінами для виходу в Інтернет. Електрозв’язок об’єднує 1 міську і 27 сільських АТС, абонентами яких є близько 7,0 тис.чол. 

Всі населені пункти району електро- і телефонізовано. Калинівський район має стопроцентне покриття державних, обласних телеканалів та стійких мобільний зв’язок. Довжина кабельних ліній зв’язку по району становить 1818,5 км.

Загальна протяжність газових мереж по району складає 1112,9 км, в т.ч. довжина газопроводу високого тиску становить 185 км.

 

13. Зайнятість населення


Протягом  січня - березня  2018 року в Калинівському районному центрі зайнятості усього мали статус безробітного 1054 особи. З них жінок 637 чол., 370 чол. молоді до 35 років. Працевлаштовано  299 чол.  Всього безробітним  в звітному  періоді  виплачено  допомоги  по  безробіттю  на  загальну  суму   3,335 млн.грн. Продовжувалась робота щодо залучення безробітних до підприємницької діяльності. Отримали одноразову допомогу для започаткування власної справи 1 безробітний на загальну суму 3112 грн., на професійне навчання за рахунок коштів Фонду під замову роботодавців направлено 126 безробітних громадян.

На громадські роботи за 1 квартал  2018 року направлено 2 безробітних. На тимчасові роботи направлено 65 осіб, із числа безробітних.

Єдиний  соціальний  внесок відшкодовується 5 особам, за яких роботодавцям компенсовано 6753 грн.

На обліку в центрі зайнятості протягом січня - березня перебувало 46 осіб з інвалідністю, працевлаштовано 3 чол.

В рамках професійного інформування використовуються семінари з безробітними. Особлива увага приділяється техніці самостійного пошуку роботи, орієнтації на самозайнятість. Семінари з техніки пошуку роботи проводились на базі центру зайнятості відповідно до методичних рекомендацій, затверджених Державним центром зайнятості. За звітний період проведено 33 семінари з техніки пошуку роботи, в яких взяло участь 615 чол. Працевлаштовано 191 учасник семінарських занять. Скористалися профорієнтаційними послугами всього  1036 осіб.

Проведено 19 семінарів  з роботодавцями, в яких взяло участь 196  чол.

У січні-березні 2018 року в загальноосвітніх школах Калинівського району було проведено 9 профорієнтаційних уроки на тему «Урок реального трудового життя», в якому взяло участь 379 учнів ЗНЗ району з метою надання консультацій щодо їх подальшого професійного вибору.


Інвестиційні пропозиції
Райдержадміністрацією розроблені інвестиційні пропозиції щодо вільних інвестиційно-привабливих земельних ділянок, які розташовані на території Калинівського району, та можуть бути використані інвестором або представлені на земельні торги.

Інвестиційні пропозиції

Відомості  про земельну ділянку №1

Показники

Характеристика показника

Приміт-ка

1

2

3

1. Розмір земельної ділянки, га

2,0 га

 

2. Місце розташування земельної ділянки

Територія Калинівської міської ради в 1,5 км на північ від м.Калинівка

 

3. Належність до форми власності (державна, комунальна)

Державна

 

4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн.

Не проводилась

 

5. Орієнтовний розмір земельних платежів (від 1 % до 10 % нормативної грошової оцінки ділянки)

5 % нормативної грошової оцінки

 

6. Цільове призначення земельної ділянки (фактичний та можливий варіант використання)

Землі запасу 2,0 га.
Для промислового виробництва або інших потреб.

 

7. Відстань земельної ділянки до межі населеного пункту, км

Земельна ділянка знаходиться в 1,5 км на північ від м.Калинівка

 

8. Відстань земельної ділянки до центру населеного пункту, км

4 км 100 м

 

9. Наявні шляхи сполучення (подати опис)

Під’їзд до земельної ділянки здійснюється з автодороги Виступовичі – Овруч – Могилів-Подільський (ліворуч) на відрізку с.Корделівка - м.Калинівка.

Під”їзд залізницею здійснюється по існуючій залізниці до об’єктів МО України (КЕЧ Вінницького району), розташованої в 7 км. від ст.Гулівці на відрізку Козятин – Вінниця, Південно-Західної залізниці.

 

10. Запроектовані шляхи сполучення

Шляхи сполучення є наявні

 

11. Ступінь техногенного забруднення прилеглої до земельної ділянки території

Не забруднена

 

12. Наявність (наближеність) зовнішніх інженерних мереж та умови їх використання (водопостачання, каналізація, енергопостачання)

Електропостачання можливе від електропідстанції 35/10 кВт „Писарівська”, розташованої на відстані 4,5 км від земельної ділянки і в 0,5 км на захід від с.Писарівка.
Забезпечення газопостачання можливе від газопроводу високого тиску „Бердичів – Вінниця”, який проходить в 3 км на схід від земельної ділянки, або від ГРС „Черепашинецька”, розташованої на відстані 7,2 км від земельної ділянки між селами Корделівка та Черепашинці.
Водопостачання можливе від водопроводу, прокладеного до м.Калинівки, місце підключення до якого знаходиться  в районі перехрестя автодоріг Калинівка–Пиків та Стара Гута–Калинівка –Турбів (Хмільник–Калинівка) на відстані 5 км від земельної ділянки.
Підключення до мереж міської каналізації можливе в районі місцезнаходження Експериментального заводу по фракціонуванню олії та жирів, розташованого в м.Калинівці по вул.Островського. Орієнтовна протяжність трубопроводу становить 7,5 км.

 

13. Інженерно-геологічні умови (несуча спроможність  ґрунтів, глибина залягання ґрунтових вод, періодичність затоплення поверхневими водами, заболоченість території тощо)

Інженерно-геологічні умови сприятливі для будівництва капітальних споруд

 

14. Інженерне облаштування земельної ділянки:
- водоводи
- дощова каналізація
- побутова каналізація
- промислова каналізація
- локальні очисні споруди
- дренажні системи
- газопровід
- електромережі
- телефонні мережі

 

 

Відомості  про земельну ділянку №2

Показники

Характеристика показника

Приміт-ка

1

2

3

1. Розмір земельної ділянки, га

4,0 га

 

2. Місце розташування земельної ділянки

Територія Калинівської міської ради в 1,5 км на північ від м.Калинівка

 

3. Належність до форми власності (державна, комунальна)

Державна

 

4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн.

Не проводилась

 

5. Орієнтовний розмір земельних платежів (від 1 % до 10 % нормативної грошової оцінки ділянки)

5 % нормативної грошової оцінки

 

6. Цільове призначення земельної ділянки (фактичний та можливий варіант використання)

Землі запасу 4,0 га.
Для промислового виробництва або інших потреб

 

7. Відстань земельної ділянки до межі населеного пункту, км

Земельна ділянка знаходиться в 1,5 км на північ від м.Калинівка

 

8. Відстань земельної ділянки до центру населеного пункту, км.

4 км 100 м

 

9. Наявні шляхи сполучення (подати опис)

Під’їзд до земельної ділянки здійснюється з автодороги Виступовичі – Овруч – Могилів-Подільський (ліворуч) на відрізку с.Корделівка-м.Калинівка.
Під”їзд залізницею здійснюється по існуючій залізниці до об’єктів МО України (КЕЧ Вінницького району), розташованої в 7 км від ст.Гулівці на відрізку Козятин – Вінниця Південно-Західної залізниці.

 

10. Запроектовані шляхи сполучення

Шляхи сполучення є наявні

 

11. Ступінь техногенного забруднення прилеглої до земельної ділянки території

Не забруднена

 

12. Наявність (наближеність) зовнішніх інженерних мереж та умови їх використання (водопостачання, каналізація, енергопостачання

Електропостачання можливе від електропідстанції 35/10 кВт „Писарівська”, розташованої на відстані 4,5 км від земельної ділянки і в 0,5 км на захід від с.Писарівка.
Забезпечення газопостачання можливе від газопроводу високого тиску „Бердичів – Вінниця”, який проходить в 3 км на схід від земельної ділянки, або від ГРС „Черепашинецька”, розташова-ної на відстані 7,2 км від земельної ділянки між селами Корделівка та Черепашинці.
Водопостачання можливе від водопро-воду, прокладеного до м.Калинівки, місце підключення до якого знаходиться  в районі перехрестя автодоріг Калинівка–Пиків та Стара Гута–Калинівка –Турбів (Хмільник – Калинівка) на відстані 5 км від земельної ділянки.
Підключення до мереж міської каналізації можливе в районі місцезнаходження Експериментального заводу по фракціонуванню олії та жирів, розташованого в м.Калинівці по вул.Островського. Орієнтовна протяжність трубопроводу становить 7,5 км.

 

13. Інженерно-геологічні умови (несуча спроможність  ґрунтів, глибина залягання ґрунтових вод, періодичність затоплення поверхневими водами, заболоченість території тощо)

Інженерно-геологічні умови сприятливі для будівництва капітальних споруд.

 

14. Інженерне облаштування земельної ділянки:
- водоводи
- дощова каналізація
- побутова каналізація
- промислова каналізація
- локальні очисні споруди
- дренажні системи
- газопровід
- електромережі
- телефонні мережі

Інженерне облаштування земельної ділянки відсутнє.

 

 

Відомості  про земельну ділянку №3

Показники

Характеристика показника

Приміт-ка

1

2

3

1. Розмір земельної ділянки, га

7,1 га

 

2. Місце розташування земельної ділянки

Земельна ділянка розташована в 0,5 км на південь від с.Пиків, прилягає з правої сторони до автомобільної дороги с.Пиків–с.Уладівка Літинського району 

 

3. Належність до форми власності (державна, комунальна)

Державна

 

4. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн.

Не проводилась

 

5. Орієнтовний розмір земельних платежів (від 1 % до 10 % нормативної грошової оцінки ділянки)

5 % нормативної грошової оцінки

 

6. Цільове призначення земельної ділянки (фактичний та можливий варіант використання)

Землі запасу несільськогосподарського призначення (колишній цегельний завод).
Для промислового виробництва або інших потреб.

 

7. Відстань земельної ділянки до межі населеного пункту, км

Земельна ділянка знаходиться в 0,5 км на південь від с.Пиків

 

8. Відстань земельної ділянки до центру населеного пункту, км.

1 км 700 м

 

9. Наявні шляхи сполучення (подати опис)

Під’їзд до земельної ділянки здійснюється з асфальтованої автодороги  с.Пиків-с.Уладівка (праворуч)

 

10. Запроектовані шляхи сполучення

Шляхи сполучення є наявні

 

11. Ступінь техногенного забруднення прилеглої до земельної ділянки території

Не забруднена

 

12. Наявність (наближеність) зовнішніх інженерних мереж та умови їх використання (водопостачання, каналізація, енергопостачання)

Електропостачання можливе від ЛЕП 10 кВт, яка проходить за 50 м від земельної ділянки і в 0,5 км на південь від с.Пиків.
Забезпечення газопостачання можливе від газопроводу середнього тиску, який проходить по с.Пиків  та відстань до якого від земельної ділянки становить 0,5 км.
Водопостачання можливе із артезіанської свердловини, розташованої в південно-східній частині земельної ділянки.
Мережі каналізації відсутні. При необхідності є можливість створення полів фільтрації.

 

13. Інженерно-геологічні умови (несуча спроможність  ґрунтів, глибина залягання ґрунтових вод, періодичність затоплення поверхневими водами, заболоченість території тощо)

Інженерно-геологічні умови сприятливі для будівництва капітальних споруд.
Територія частково засмічена.

 

14. Інженерне облаштування земельної ділянки:
- водоводи
- дощова каналізація
- побутова каналізація
- промислова каналізація
- локальні очисні споруди
- дренажні системи
- газопровід
- електромережі
- телефонні мережі

Інженерне облаштування земельної ділянки відсутнє.